Cięcie betonu

Cięcie betonu z wykorzystaniem tarcz diamentowych o dużych średnicach stosuje się do cięcia konstrukcji betonowych i żelbetowych. Tego typu technika umożliwia bardzo precyzyjne cięcie dokładnie według planowanej linii, dzięki czemu uzyskuje się między innymi otwory okienne, drzwiowe czy wentylacyjne o założonych wymiarach bez konieczności późniejszej obróbki, jak miałoby to miejsce przy wykonaniu otworu metodami tradycyjnymi.

 

Technika cięcia wykorzystywana jest przy wszelkiego rodzaju pracach modernizacyjnych, wyburzeniowych i remontowych oraz na nowo powstających obiektach. Cięcie betonu odbywa się bez udarowo w sposób znacznie szybszy i przystępniejszy niż standardowe metody. W przypadku mniejszych otworów stosowana jest metoda wiercenia otworowego.

Cięcie betonu

Zastosowanie

Przykładowe zastosowanie cięcia techniką diamentową:

  • zmiana funkcji pomieszczenia (np. otwór drzwiowy w innym miejscu bądź o większych wymiarach),
  • prace rozbiórkowe,
  • wycinanie schodów, stropów,
  • wykonywanie większych otworów wentylacyjnych.

 

W naszej ofercie mamy także cięcie posadzek o różnej grubości. Tego typu prace konieczne są na przykład przy zmianie przeznaczenia pomieszczeń (np. konieczność prowadzenia nowych instalacji). Na życzenie klienta wyciągamy także powstały urobek i wywozimy z placu budowy. Nasze maszyny doskonale znajdują swoje zastosowanie także w cięciu nawierzchni asfaltowych.

Jesteś zainteresowany współpracą z nami? Zapraszamy do kontaktu
Pełny kontakt